Книги 2020 року, які надихають
Вахтанг Кіпіані «Справа Василя Стуса. Збірка документів з архіву колишнього КДБ УРСР»
Вважаю цю книгу не лише літературною, а і політичною подією року. «Справа Василя Стуса» вийшла друком у травні 2019 року. Вахтанг Кіпіані зібрав ключові документи з колишнього архіву КДБ, які розкривають, як і за що судили українського дисидента. Згодом суд за позовом Медведчука заборонив розповсюдження книги Вахтанга Кіпіані і постановив вилучити з неї згадки прізвища позивача. Вважаю, що це — ганьба і для позивача, і для суду. Тривалий судовий процес зробив книзі добру рекламу. Її скупили із книгарень,і видавництво надрукувало додатковий наклад. Це — реакція справжніх українців. Рекомендую мати цю книгу у родинній бібліотеці.
Можна замовити тут: https://vivat-book.com.ua/ru/sprava-vasylya-stusa-zbirka-dokumentiv-z-arkhivu-kolyshnogo-kdb-ursr.html
Наталя Гуменюк «Загублений острів. Книга репортажів з окупованого Криму»
Неприхована правда про життя кримчан в окупованому Криму після 2014 року. Талановита журналістка Наталя Гуменюк упродовж 2014–2019 років їздила до окупованого Криму і збирала історії і трагедії людей. Читаючи репортажі Наталі, гостро відчуваєш, як історія твориться долями людей, кожна з яких болить, як незагоєна рана.
Книгу можна придбати у Видавництві Старого Лева: https://starylev.com.ua/zagublenyy-ostriv-knyga-reportazhiv-z-okupovanogo-krymu
Яніна Соколова, Ольга Купріян «Я, Ніна»
Кажуть, Бог дає лише такі випробування, які людині під силу. Добре знаю Яніну не тільки як високопрофесійну журналістку, а і як людину зі сталевим характером. Свою інтимну і болючу історію боротьби зі смертельною хворобою вона мала мужність розказати публічно. Про своє розуміння сенсу життя, про страх і відчай. Це — книга, яка змінює. Прочитайте…
Почитати про книгу та придбати можна тут: https://yanina.life/book
Михайло Палінчак “Анамнез”
Цю фотокнигу я отримав у подарунок від автора. Пишаюся, що у моїй команді працюють такі талановиті люди, як Михайло, який займається вуличною фотографією і розвиває цей напрямок в Україні. Його фотопроект «Анамнез» — це візуальне дослідження того, як змінюється наше повсякденне життя в час глобальної пандемії.
Сергій Жадан, Павло Маков «Постійне місце проживання»
«Постійне місце проживання» — ще одне чудове видання Сергія Жадана, яке він створив разом із харківським художником Павлом Маковим. Ціную і поважаю Сергія не лише за його поезію та прозу. Він — щирий патріот, свідомий громадянин і невтомний волонтер. І, безумовно, вдячний за його підтримку нашої команди на місцевих виборах у Харкові.
Знайти арт-бук можна тут: https://istpublishing.org/tproduct/157875258-825183335181-postine-mstse-prozhivannya
Оксана Забужко «Планета Полин»
Ця книга неймовірної Оксани Забужко визнана премією Книга року ВВС однією з найвизначніших літературних подій 2020 року. Тут зібрано найважливіші есеї авторки за останні два десятиліття. Цікаво тим, хто, зокрема, цікавиться постатями найбільш знакових культурних та історичних персон.
Буду вдячний за ваші рекомендації українських книжок для прочитання!